“Çare sende!” Bizans ve Türk kuvvetleri dün gece Büyük Selçuklu Alparslan’daki Pasinler Ovası’nda savaştı. Yıllarca sürecek bir savaşın tohumlarını eken bu savaşın ardından İmparator’un gönderdiği emir, Bizans İmparatorluğu’nda büyük bir karışıklığa neden oldu. Ani Tekfuru Kekavmenos Selçuklulara saldırmak için yeni hamlesini yaparken General Dukas’ın beklenmedik hamlesi herkesi şaşırttı. Bölümün hemen ardından Alparslan Büyük Selçuklu üçüncü bölüm fragmanı yayınlandı. Alparslan’ın düşman cephesindeki hamlesi önümüzdeki haftaya damgasını vuracak.

SELÇUK VE BİZANS ORDUSU YENİDEN
Ölümün pençesinde olan Alparslan son anda kurtulurken Selçuklu ve Bizans orduları karşı karşıya gelir. Alparslan’ın gözü kendisine ihanet ettiğinden şüphelendiği Emir Bozan’daydı.
“Çare sende!” Bizans ve Türk kuvvetleri dün gece Büyük Selçuklu Alparslan’daki Pasinler Ovası’nda savaştı. Yıllarca sürecek bir savaşın tohumlarını eken bu savaşın ardından İmparator’un gönderdiği emir, Bizans İmparatorluğu’nda büyük bir karışıklığa neden oldu. Ani Tekfuru Kekavmenos Selçuklulara saldırmak için yeni hamlesini yaparken General Dukas’ın beklenmedik hamlesi herkesi şaşırttı. Bölümün hemen ardından Alparslan Büyük Selçuklu üçüncü bölüm fragmanı yayınlandı. Alparslan’ın düşman cephesindeki hamlesi önümüzdeki haftaya damgasını vuracak. SELÇUK VE BİZANS ORDUSUNA KARŞI Ölümün pençesinde olan Alparslan son anda kurtulurken Selçuklu ve Bizans orduları karşı karşıya gelir. Alparslan’ın gözü kendisine ihanet ettiğinden şüphelendiği Emir Bozan’daydı.