‘Çok kötü’ denilecek transferler 23 ayrılıkla yapıldı! Büyük Selçuklu Alparslan dünyaya meydan okuyacak. Uyanış Büyük Selçuklu’nun devamı olan Alparslan, Büyük Selçuklu’nun ilk bölümüyle izleyicisiyle buluşmak için gün sayıyor. Alparslan Büyük Selçuklu, 8 Kasım Pazartesi günü TRT1 ekranlarında seyircisiyle buluşacak. Proje bu sezon Büyük Selçuklu Devleti’nin ikinci padişahı ve Türklerin Orta Asya’dan Anadolu’ya gelişine ve mücadelesine öncülük eden büyük hükümdar Sultan Alparslan’ın hayatını ve dönemindeki tarihi gelişmeleri yayınlayacak. Barış Arduç, Fahriye Evcen, Ferit Kaya, Esila Umut, Barış Bağcı, Erdinç Gülener ve Gizem Karaca ile oyuncu kadrosu tamamen yenilendi ve eski takımdan sadece Nizamülmülk’ü oynayan Mehmet Özgür kaldı.

ŞOK AYIRMA
Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde yönetmen krizi çıktı. Yeni sezonun ilk bölümünün çekimlerine devam eden yönetmen M. Çağatay Tosun diziden ayrıldı.
‘Çok kötü’ denilecek transferler 23 ayrılıkla yapıldı! Büyük Selçuklu Alparslan dünyaya meydan okuyacak. Uyanış Büyük Selçuklu’nun devamı olan Alparslan, Büyük Selçuklu’nun ilk bölümüyle izleyicisiyle buluşmak için gün sayıyor. Alparslan Büyük Selçuklu, 8 Kasım Pazartesi günü TRT1 ekranlarında seyircisiyle buluşacak. Proje bu sezon Büyük Selçuklu Devleti’nin ikinci padişahı ve Türklerin Orta Asya’dan Anadolu’ya gelişine ve mücadelesine öncülük eden büyük hükümdar Sultan Alparslan’ın hayatını ve dönemindeki tarihi gelişmeleri yayınlayacak. Barış Arduç, Fahriye Evcen, Ferit Kaya, Esila Umut, Barış Bağcı, Erdinç Gülener ve Gizem Karaca ile oyuncu kadrosu tamamen yenilendi ve Nizamülmülk’ü oynayan Mehmet Özgür eski takımdan kaldı. yönetmenin krizi patlak verdi. Yeni sezonun ilk bölümünün çekimlerine devam eden yönetmen M. Çağatay Tosun diziden ayrıldı.