Facebook ve Instagram’ın 6 saatlik çöküşü ve eski çalışanının kamu yararını gözetmediği iddiasıyla açıklamasının ardından bilgileri ortaya çıkan WhatsApp, Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’i yeniden manşetlere taşıdı. ABD merkezli TIME dergisi, Mark Zuckerberg ve Facebook’u son sayısının kapağı yaptı.
Kapakta, “Facebook silinsin mi?” Mark Zuckerberg’in fotoğrafı. “İptal” ve “Sil” ifade seçenekleriyle görüntülenen dosyada, şirketin eski çalışanı Frances Haugen’in, Facebook’un kamu çıkarları arasında bir çatışma olduğunda Facebook’un kendi çıkarlarını seçtiği yönündeki açıklamalarına dikkat çekiyor. ve şirket karları ve Facebook’un önceliği nefret söylemini önlemektir. ve yalan haberlerle mücadele etmek için değil, kar etmek için olduğu söylendi.
Facebook ve Instagram’ın 6 saatlik çöküşü ve eski çalışanının kamu yararı gözetmediğini ileri sürerek bilgileri ifşa etmesiyle ortaya çıkan WhatsApp, Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’i yeniden manşetlere taşıdı. ABD merkezli TIME dergisi, Mark Zuckerberg ve Facebook’u son sayısının kapağı yaptı. Kapakta Mark Zuckerberg’in “Delete Facebook?” adlı fotoğrafı yer alıyor. “İptal” ve “Sil” ifade seçenekleriyle görüntülenen dosyada, şirketin eski çalışanı Frances Haugen’in, Facebook’un kamu çıkarları arasında bir çatışma olduğunda Facebook’un kendi çıkarlarını seçtiği yönündeki açıklamalarına dikkat çekiyor. ve şirket karları ve Facebook’un önceliği nefret söylemini önlemektir. ve yalan haberlerle mücadele etmek için değil, kar etmek için olduğu söylendi.