Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun doğusu ve güneyi parçalı bulutlu, doğu Karadeniz, doğu ve güneydoğu Anadolu, güney Ege, Akdeniz’in batı kıyıları parçalı bulutlu. Mersin ve Adana yağışlı, diğer yerler yağışlıdır. Parçalı bulutlu ve parçalı olması bekleniyor.

Yağışların yer yer sulu kar ve kar, yer yer yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor; Yerel olarak Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Şırnak, Batman, Mardin ve Şanlıurfa’da kuvvetli olduğu tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde güney Marmara, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Karadeniz’in iç kesimlerinde pus ve sis bekleniyor.
SICAKLIK
Hava sıcaklıklarının kıyı kesimlerde mevsim normallerinin 1-3 derece üzerinde, diğer yerlerde ise mevsim normalleri civarında olması bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun doğusu ve güneyi parçalı bulutlu, doğu Karadeniz, doğu ve güneydoğu Anadolu, güney Ege, Akdeniz’in batı kıyıları parçalı bulutlu. Mersin ve Adana yağışlı, diğer yerler yağışlıdır. Parçalı bulutlu ve parçalı olması bekleniyor. Yağışların yer yer sulu kar ve kar, yer yer yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor; Yerel olarak Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Şırnak, Batman, Mardin ve Şanlıurfa’da kuvvetli olduğu tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde güney Marmara, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Karadeniz’in iç kesimlerinde pus ve sis bekleniyor.
Hava sıcaklıklarının kıyı kesimlerde mevsim normallerinin 1-3 derece üzerinde, diğer yerlerde ise mevsim normalleri civarında olması bekleniyor.