İstanbul Başsavcılığı’na bağlı Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan Yeni Nesil Taksi İşletmeleri ve Taşımacılık Kooperatifi SS’nin “şikayetçisi” ABD vatandaşı Uber Türkiye yetkilisi Francois Pascal Chadwick’in de suç ortağı olarak yer aldı. şüpheli. ”

İddianamede, Uber Türkiye’nin mobil cihaz uygulaması üzerinden tarifeli yolcu taşımacılığı yaptığı ve aracılık ettiği iddiasıyla, Karayolları Trafik Kanunu’nun ilgili maddelerinde belirtilen şartlara aykırı olarak soruşturma başlatıldı.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede, SS Yeni Nesil Taksi Taşıma ve İşletme Kooperatifi’nin “davacısı” ile ABD vatandaşı Uber Türkiye yetkilisi Francois Pascal Chadwick’in “davacı” olarak yer aldığı belirtildi. şüphelenmek.” Tarifeli yolcu taşımacılığını mobil cihaz uygulaması üzerinden gerçekleştirip aracılık yaptığı iddiasıyla Trafik Kanunu, Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin ilgili maddelerinde belirtilen şartlara aykırı olarak şikayette bulunulması üzerine soruşturma başlatıldığı belirtildi. Ticari Taksi ve Dolmuş Taksiler Yönergesi.