Sabah gazetesi ekonomi yazarı Dilek Güngör, “45 yılın en büyük artışı” olarak nitelendirilen 2022’deki asgari ücret artışına ilişkin ürkütücü değerlendirmelerde bulundu.

Sabah gazetesi editörü Dilek Güngör’ün açıklamaları şöyle:
Geçen yıla baktığımızda enflasyon yüzde 14,6 civarındaydı. Öte yandan asgari ücrette yüzde 21’lik bir artış göze çarpıyor. Bu yıl daha yüksek bir asgari ücret artışı bekleniyor ve Merkez Bankası’nın tahminine göre enflasyon oranının 16,4 olduğu düşünüldüğünde bu rakamın çok daha üzerinde bir artış beklentisi var.
Sabah gazetesi ekonomi yazarı Dilek Güngör, “45 yılın en büyük artışı” olarak nitelendirilen 2022’deki asgari ücret artışına ilişkin ürkütücü değerlendirmelerde bulundu. Sabah gazetesi editörü Dilek Güngör’ün açıklamaları şöyle: Geçen yıla baktığımızda enflasyon yüzde 14,6 civarındaydı. Öte yandan asgari ücrette yüzde 21’lik bir artış göze çarpıyor. Bu yıl daha yüksek bir asgari ücret artışı bekleniyor ve Merkez Bankası’nın tahminine göre enflasyon oranının 16,4 olduğu düşünüldüğünde bu rakamın çok daha üzerinde bir artış beklentisi var.