Bu işi yapmak tüm cesurlar için değil! Günlük 600 TL’ye kadar maaşı var. Günlük en az 250 TL teslimat yapılacaktır. Kestane hasat zamanı geldi. Aydın yaylalarına göç eden üreticiler için zorlu hasat süreci başlar. Hasadı çok zor olan kestanelerde ise çalışanlara günlük 250 TL ile 600 TL arasında değişen maaşlar verilmektedir. Yarım asra ulaşan 15-20 metre yüksekliğindeki ağaçlara tırmanan yetiştiriciler tehlikelere karşı mücadele ediyor. Akrobatların dikkatiyle dallara tutunan işçiler, kestaneyi sopalarla düşürerek kozalaklardan ayırıyor.
GÜNLÜK MİNİMUM 250 TL VERİLMEKTEDİR
Kestane hasadı zorluklarıyla bilinir ve bu nedenle günlük maaşı yüksektir. Ağacın yüksekliğine göre bu zor işi yapanlara günlük 250 TL ile 600 TL arası maaş veriliyor.
Bu işi yapmak tüm cesurlar için değil! Günlük 600 TL’ye kadar maaşı var. Günlük en az 250 TL teslimat yapılacaktır. Kestane hasat zamanı geldi. Aydın yaylalarına göç eden üreticiler için zorlu hasat süreci başlar. Hasadı çok zor olan kestanelerde ise çalışanlara günlük 250 TL ile 600 TL arasında değişen maaşlar verilmektedir. Yarım asra ulaşan 15-20 metre yüksekliğindeki ağaçlara tırmanan yetiştiriciler tehlikelere karşı mücadele ediyor. Akrobatların dikkatiyle dallara tutunan işçiler, kestaneleri sopalarla yere düşürür ve kozalaklardan ayırır. GÜNLÜK EN AZ 250 TL VERİLİR Kestane toplamakta güçlük çekmesiyle bilinir ve bu nedenle yevmiyesi yüksektir. Ağacın yüksekliğine göre bu zor işi yapanlara günlük 250 TL ile 600 TL arası maaş veriliyor.