Bitlis’te kaza sonucu kırılan askeri helikopterde şehit düşen Uzman Çavuş Tolga Demirci’nin şehit olması halinde Kayseri’deki babasının mezarının yanına defnedilmek üzere ailesine miras bıraktığı ortaya çıktı.

Bitlis’in Tatvan ilçesinde Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait Cougar tipi askeri helikopterin kazası sonucu Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş’ın da aralarında bulunduğu 11 asker şehit oldu. İzmir’in Gaziemir ilçesi Dokuz Eylül mahallesinde yaşayan Şehit Piyade Uzman Çavuş Tolga Demirci’nin ailesinin evi ve sokağı Türk bayraklarıyla süslendi. Bekar şehidin yakınları acı haberle yok edildi.

“BEYİNLERİMİZDEN VURULMUŞTUK” MUTLU HABERLER OLDUĞUNDA ”

Şehidin annesi ve kız kardeşi cenaze töreni için Kayseri’ye giderken, ailenin komşusu Hüseyin Akyüz,” Şehitimiz aslen Kayseriliydi ama burada yaşadı. annesi ve kız kardeşi ile. Bu dairede 2 yıl yaşadılar. Ancak geçici görev için Bingöl’e gitti. 3-4 gün önce en son görüştüğümüzde, “Göreve gidiyorum Hüseyin Amca” dedi. “Güle güle oğlum ve güle güle” dedim. Zaman zaman bu tür görevlere gitmesi gerekirdi. O öldü. Şehitimiz çok samimi bir insandı. Kimseyi gücendirmezdi. Şehadet haberini aldığımızda yıkıldık. Ailesine, ‘Şehit olursam beni babamın yanına gömün. Emine Yaver, “Çok üzüldük, acı haberini aldığımızda beynimizden vurulduk. Söyleyecek bir şey yok, ülke yaşasın” dedi.

“OĞLUM ASKERİ OLDUĞU İÇİN ÇOK ETKİLENDİM”

Solmaz Gökçen, 2 gün önce şehidi gördüğünü belirterek, “Şehadet haberini öğrenince şok olduk. Oğlum da asker olduğu için çok etkilendim, Kötüydüm. “