Kocaeli’ndeki prefabrik evde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Ekipler yanan evden 500 bin TL nakit, binlerce TL altın aldı. Ailenin araba almak için para biriktirdiği ve ailenin tüm parasının kullanılamaz hale geldiği öğrenildi.

Kocaeli’nin Gebze Mollafenari Mahallesi’nde tek katlı prefabrik evde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangını fark eden mahalle sakinleri durumu derhal 112 Acil Yardım ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

YANGINDAN SONRA GÖRÜNENLER ŞAŞIRMIŞTIR

Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucunda yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. İtfaiye ekipleri tarafından gerçekleştirilen soğutma çalışmaları sırasında yanan prefabrik evin içinden 500 bin TL’ye yakın nakit, binlerce TL altın çıkarıldı.

PARA VE ALTIN ​​KULLANILAMAZ

Yanmış halde çıkarılan nakit ve altınlar jandarma ekiplerinin kontrolünde olan prefabrik ev sahiplerine teslim edildi. Prefabrik evlerinden olan ailenin araba almak için para biriktirdiği ancak paranın kullanılamaz hale geldiği öğrenildi. Olayın ardından Jandarma ekipleri yangınla ilgili soruşturma başlattı.