HDP barajı aştığında pirinç dağıtmasıyla tanınan CHP’nin Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Meclisi’nde “İYİ Parti’nin varlığı CHP sayesindedir” dedi.

Çanakkale Belediyesi Ocak Konseyi Toplantısı yapıldı.

Gündemden söz eden İYİ Parti Meclis Üyesi Burak Kunt ile kendisine yanıt veren CHP Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın karşılıklı konuşmaları toplantıya damgasını vurdu.

İYİ PARTİSİNİN VARLIĞI CHP’YE TEŞEKKÜRLER ”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Size bir şeyi hatırlatırım, İYİ Parti’nin varlığı Cumhuriyet Halk Partisi sayesindedir.” İyi Parti Kunt, sözlerine yanıt olarak, “Başkan, bu sözleri kamera önünde söylemek istediğinize emin misiniz? Sorusuna yön verdi.

“İŞİNİZİ GÖRÜN”

İYİ Parti Burak Kunt’tan Kalkınma Komisyonu üyeleri tarafından toplantılara katılmasının istenmediğini iddia eden Gökhan, “Arkadaşlarımız kurallara aykırı davrandığınız için katılmamanızı istedi. Bu konu bitti. Arkadaşlarınız hep sizden şikayet ettiler. İmar müdürü de senden şikayet etti. Çünkü borçlu olarak siz çok sorun yaşıyorsunuz. Biz kimseye iyilik yapmadık, işinize dikkat edin. Çok fazla polemik yeteneği olan genç bir arkadaşsın. Muhtemelen siyasette ilerlemek istersiniz. Şimdi bu konuyu kapatın. Sonuçta bu tarzınız her zaman sizi dışlar. Devam ederseniz, tekrar dışlanacaksınız. Geliştirme komisyonu, plan, bütçe komisyonu ve tüm komisyonlarımız her zaman sırayla ilerler. Diğer İyi Parti arkadaşlarınızın haklarını, onları ihlal ettiğiniz için reddettiniz. ” dedim.

“SADECE GERÇEK DİYORUM”

Bu iddialara yanıt veren İyi Parti Kunt, “Lütfen, tavırlarımı iyi biliyorum. Ben Çanakkale oğlum. Evet, yaptılar ama kimse gerçeği duymak istemiyor. Aynen böyle bir borçlu olarak esnafım Çanakkale halkının haklarını savundum. Sayın Başkan, birinin kayırılmadığından emin olun. Bu yönetmeliği hiç bozmadık Sayın Başkan. O komisyonlardaki arkadaşlarımız lütfen çıkıp konuşun. Ne dedim, bir insana hakaret mi ettim? Sadece gerçeği söyledim. Bu toplantıda konuşmak istedim. Ama bana “tavırları bozuyorsun” diyemezsin. ” O konuştu.

“İTTİFAKA HASAR VER”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Şu anda size neye mal olduğunu biliyor musunuz? İyi Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi ittifakına zarar verdiniz. “Kunt’a tepki gösterdi.

Kunt ise; Formda “Bir dakika önce” İyi Parti “nin Cumhuriyet Halk Partisi tarafından kurulduğunu kim söyledi? Lütfen 5,5 milyon İYİ Parti üyesine hakaret edin. Bu partiyi 5,5 milyon kişi kurdu, utandırıyorsunuz.” Şeklinde yanıt verdi.