Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Spor güreşçisi Kırkpınar Başpehlivan İsmail Balaban, katılacağı Survivor 2021 yarışması öncesinde Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret ederek ‘şampiyonluk’ sözü verdi. Balaban Böcek’ten helal olmasını istemeyi de ihmal etmedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ASAT Spor Kulübü güreşçisi İsmail Balaban, Kırkpınar güreşçisi, kardeşi Turan Balaban ve antrenörü Hasan Aydın’ı kabul etti. Atalar sporunda ulusal ve uluslararası pek çok başarıya imza atan ve şimdi de Survivor 2021’e gitmeye hazırlanan İsmail Balaban, Başkan Böcek’ten nimet ve dualarını aldı.

“HER ZAMAN OLUR”

İsmail Balaban’ı “Sarı Fırtınam” olarak karşılayan Başkan Böcek, Balaban’ın Survivor 2021’de yarışması için duyduğu mutluluğu dile getirdi. İsmail Balaban’ın atalarının güreş gençliği ve Türkiye için önemi, hatta böcekleri dünyaya duyuran Cumhurbaşkanı İsmail, ” Daha önce hep göğsümüzü kabarttı. Böyle bir çocuk yetiştirdikleri için İsmail’in ailesine çok teşekkür ederim. Hocamıza teşekkür ederim “diye konuştu.

“ANTALYA’YI DOMİNİKTE TEMSİL EDECEĞİM”

Başkan Böcek sözlerine şunları ekledi: “İsmail’i her zaman dualarımla güreş alanlarına gönderdim. Şimdi Dominik Cumhuriyeti’ne gönderiyoruz. Antalya’yı Dominik’te temsil edip tanıtacak. Allah’ın izniyle şampiyon olacak. Her zaman seninleyim. Başlangıcını izleyeceğiz, bu işi aşacağından hiç şüphem yok.Her yeni yılda bir umut, umudumuz İsmail Balaban’ın başarılı olması … Sana iyi şanslar, Survivor getirecek. Antalya şampiyonu. Onu dua ederek uğurluyoruz. ”

“ŞAMPİYON OLACAĞIM VE GERİ DÖNECEĞİM”

  • İsmail Balaban, Başkan Böcek’e övgü dolu sözlerinden dolayı teşekkür etti ve yarışmada elinden geleni yapacağına söz verdi. Dominik’te sadece kendisini değil Antalya’yı da temsil edeceğini belirten Balaban, “Antalya’yı ve güreş camiasını en iyi şekilde temsil edeceğim. Asla pes etmeyeceğim. Şampiyon olacağım ve geri
  • döneceğim.