Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, koronavirüs tedavisinde büyük emek harcayan sağlık çalışanları için heykel yapılacağını belirtti.

17 gün yoğun bakım dahil olmak üzere toplam 24 günlük yoğun tedavi sonrası koronavirüsü yendikten sonra taburcu edilen ve 13 Ekim’de Manisa Saruhanlı Devlet Hastanesi’nde koronavirüs testi pozitif çıkan Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, hastaneye döndü. görev.

“SAĞLIK ÜCRETİ ÜCRETLİ DEĞİLDİR”

Başkan Bilgin, sürecini anlatarak, “Direnişi asla durdurmadım ‘Yarın her halükârda gideceğim’ dedi. Yatağa her gittiğimde Saruhanlı’ya aşığım, bunu herkes biliyor. Sağlık çalışanları dünyada verilebilecek tüm ödüllere layıktır.Yaşlıların gözlerinden, yanaklarından ve alınlarından öpüyorum.Allah hepsini korusun, çok çalışıyorlar.Eğer bugün yaşıyorsam şükürler olsun. sağlık uzmanları, doktorlar, hemşireler ve bakıcılar.

“SAĞLIK HEYKELİ YAPACAĞIZ”

Hepsine binlerce minnettarım. Çok önemli görevleri yerine getiriyorlar. Her şey onlara emanet, bakımınız, tıraşınız, hatta yaptılar. Verilen tedavilere uymak gerekir. Tedavileri takip etmezseniz iyileşme süreciniz uzayacaktır. Tanrı korusun, ölebilir bile. Doktorların tedavilerinin takip edilmesi gerektiğini söylüyorum. Tedavileri takip ettim, cevap verdim. Sebatımı ve direnişimi asla tüketmedim, asla düşürmedim. Bugün, mücadelemin gücü ve sağlık arkadaşlarımızın büyük desteği ile Rabbim bugün bize bir hayat yaşattı. Ahlaki ve “Ben buradaki bu beladan kurtulacağım ve bu beladan kurtulacağım” diyerek mücadele ediyorsanız, verilen hizmete yani sağlık mesleği mensuplarının tedavi yöntemine doğru cevap verirseniz ve uyum içinde davranırsanız düşünüyorum. kesinlikle üstesinden gelecektir. Ben şahsen yaptım. Yoğun bakımım ve normal oda tedavim Merkezefendi Devlet Hastanesi’nde geçti. Tüm sağlık çalışanları ‘Mr. Başkan büyük bir mücadele verdi. Tedaviye uygun doğru cevaplar verdi. Hayatta kaldığını söylüyorlar. Mütevazı davranırlar. Bu hastalığı yenmedeki katkım yüzde 30, onlarınki yüzde 70. Bunu asla inkar edemem. Bu nedenle son toplantımızda sağlık meslek mensupları adına bir sağlık çalışanı statüsü yapma kararı da aldık. İnşallah 2021 yılında, Ocak ve Şubat aylarında doktorlarımız ve sağlık profesyonellerimizin hatırlayacağı bir çalışmayı Saruhanlı’ya getireceğiz. “