Antalya’nın Alanya ilçesinde SMA Tip-1 hastalığından 2 çocuğunu kaybeden Hikmet Bolat, ölen çocuklarının fotoğraflarını kullanarak sosyal medyadan para istendiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Bolat, “4-5 yıl önce hayatını kaybeden çocuklarıma yapılan bu davranış vicdansızlığın da ötesinde. Acımız yeniden tazelendi.” Dedi.
Alanya’da esnaf olan Hikmet Bolat, 1,5 yaşındaki kızı Nihal Mina’yı 2014 yılında Antalya’da özel bir hastanede Omurga Kas Atrofisi (SMA) ile ve aynı hastalıktan 1,5 yaşındaki oğlu Ahmet’i hastanede gönderdi. Isparta’da iki yıl sonra. kayıp. Acı veren baba bu sefer başka bir acıyla karşılaştı. Hikmet Bolat, Alanya Adliyesi’ne giderek ölen çocuklarının fotoğraflarıyla sosyal medyada sahte hesap açıldığını öğrenince suç duyurusunda bulundu.

‘İNSANLARI SEÇERLER’

İnsanların vicdani duygularıyla oynandığını anlatan Hikmet Bolat, “Birkaç gün önce bize ulaşan bir arkadaşımız, çocuklarımızın fotoğraflarıyla sosyal medya hesapları açıldığını söyledi. Bu sayfalarda bankalarda açılan hesapları paylaşarak, çocukların hastanede ve zor zamanlarda yoğun bakımda olduğunu paylaşarak nitelikli dolandırıcılık yapıldığını öğrendik. Bu konuda Alanya Adliyesine şikayette bulunduk. Güvenlik güçlerimiz gerekli incelemeleri yapıyor. Bildirilen bu hesaplarda ve açılan banka hesaplarında ne kadar para toplandığını güvenlik güçlerimiz belirleyecektir. Çünkü çok pahalı bir hastalık. Bu hastalığın tedavisi için 18-20 milyon TL civarında bir maliyet olduğunu düşünüyorum ”dedi.

‘3-5 PARA İÇİN KENDİLERİNİ BÖYLE BİR DURUMA NASIL KOYABİLİRLER’

Henüz ne kadar para toplandığını bilmeseler bile çok ciddi rakamlar olabileceğini vurgulayan Bolat, “4-5 yıl önce ölen çocuklarıma yapılan bu davranış, vicdansız olmaktan çok daha fazlasıdır. Üzüntülerimiz yeniden tazelendi. Toprağın altında yatan çocuklarımızın kemikleri ağrıyor. Şu anda çok yıpranmış durumdayım. Bu arkadaşlar 3 ila 5 kuruşa kendilerini nasıl bu duruma sokabilirler? İnsanların duygularını sömürürler. Buna kimse itibar etmemeli. “SMA hastalarını takip eden yardımsever vatandaşlar, hastalığı gerçekten taşıyıp taşımadıklarını belirledikten sonra onlara yardım etmelidir.”