Hatay’da acil servis hemşiresi Ömer Söker (42) 32 gün önce yakalandığı koronavirüs nedeniyle doğum gününde hayatını kaybetti.
Hatay Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde hemşire olan Ömer Söker, 32 gün önce Covid-19 testi yaptırdı. Test sonucunun pozitif çıkmasının ardından tedaviye alınan Söker, 10 gün önce durumu kötüleşince Ankara Şehir Hastanesi’ne sevk edildi. Evli ve 3 çocuk babası olan Söker, dün doğum gününde hayata gözlerini yumdu.

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat sosyal medyadaki paylaşımında “İl Sağlık Müdürlüğü personellerinden Hatay Devlet Hastanesi’nde görev yapan kardeşimiz Ömer Söker hayatını kaybetti. Sağlık topluluğumuza teşekkürler. Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve sevdiklerine başsağlığı diliyorum ”dedi.

Kardeşinden duygusal bir mesaj

Ömer Söker’in ağabeyi Murat Söker de sosyal medya hesabından ağabeyinin doğum gününde vefat ettiğini belirtti.

“42 yaşındaki yoldaşım, arkadaşım, kardeşim Ömer Söker hastanede çalışırken Covid-19 virüsünün etkisiyle hastalandı ve 32 gün boyunca hastalıkla mücadele ettikten sonra doğum günü olan 1 Aralık’ta hayatını kaybetti. Ömrü boyunca ilkeli, dürüst ve nezih bir yaşam için gayret gösterdiğine şahit olduğum ağabeyim Ömer, kamu görevini yerine getirirken çalışkan ve gayretliydi. Milletine, ümmetine ve insanlığa hizmet bilinciyle hareket etmiş, görevini yerine getirirken millete, ümmete ve insanlığa karşı sorumluluk duymuştur. Görevini yaparken hastalandı ve öldü. Yasal değilse şehitti. Allah sizi rahmetinden mahrum bırakmasın. ”

Ömer Söker dün toprağa verildi.