1,5 yaşındaki bebeğine alkol alan ve fotoğraflarını sosyal medyada paylaşan anne Figen Ü.’nin ifadesi İstanbul Kartal’da ortaya çıktı. Figen Ü. “Bu resimler ben temizliğe gittiğimde oğlumu terk eden kuzenim tarafından çekildi” dedi. Figen Ü.’nin kuzeni MA da, “Oturduğumuz yer alkoldü. Yemek yerken alkol içtik. Şaka olsun diye elimde rakı ile çocuk kucağımdayken fotoğraf çektik ama Çocuğun ağzına dokunmadım. ”
Çocuğun şikayetçi Burak B.’nin oğlu olduğunu belirten Figen Ü., Alkol kullanmadığını iddia ederek, “Çocuğu böyle ortamlara koymuyorum. Çocuğu sigara içilen evlere bile götürmüyorum. Bu resimler, temizliğe gittiğimde oğlumu bıraktığım kuzenim tarafından çekildi. ”

Figen Ü.’nin kuzeni MA da, “Oturduğumuz yer alkoldü. Yemek yerken alkol içtik. Şaka olsun diye elimde rakı ile çocuk kucağımdayken fotoğraf çektik ama Çocuğun ağzına dokunmadım. ”

Kartal’da 1,5 yaşındaki oğlunun fotoğraflarını annesinin sosyal medya hesabında gören Burak B.’nin şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında, polisin anne Figen Ü’den ifade aldığı öğrenildi.

Anne Figen Ü. İfadesinde oğlunun Burak B ile evlilik dışı bir ilişkiden doğduğunu ifade etti “Düğün istememe rağmen Burak evlenmedi. Bizim kavgalarımızın ana sebebi bu. Sadece sahip olmak için Burak Bey ile tanıştım. çocuklar, ancak evlenmek ve bir yuva inşa etmek. ” .

Şikayetçi Burak B.’den hakarete uğradığını ve şiddet gördüğünü iddia eden Figen Ü., “Bunun çocuğuyla bir ilgisi yok. Çocuğun bakması için kucağına alıyordum.

YUMURTALARI İKİ ÜÇ AİLEYE VERDİ

Yumurtalıklarını sattığı iddiasını reddeden Figen Ü., “Sadece çocuksuz bir aileye umut vermek için yumurta bağışladım. Bunu iki veya üç aileye yaptım. Bunu Kıbrıs’ta yasal olarak yaptım. Yasadışı hiçbir şey yapmadım. Ücret karşılığında hiçbir şey yapmadım. ” .

Burak B.’den ayrıldıktan sonra iş bulamadığını söyleyen Figen Ü., Oğlunu kuzeni ve kız arkadaşları Figen Ü’ye bırakırken evlere ve işyerlerine temizlik yapmaya gittiğini söyledi. “Hayatımı kazanmak zorundaydım, bu yüzden bunu güvendiğim ve kısa bir süre tanıdığım arkadaşlarıma bırakmak zorunda kaldım.” Bunu yapmak zorundaydım. “Dedi.

Suçu kuzenine attı

Alkol kullanmadığını söyleyen Figen Ü. “Alkol kullanmıyorum, çocuğu bu tür ortamlara hiçbir şekilde koymuyorum. Çocukları sigara içilen evlere bile götürmüyorum. Bu fotoğraflar oğlumu teslim ettiğim kuzenim MA’da çekildi. MA beni aradı ve arkadaşlarıyla buluştu.Çocuğu götüreceğimde MA bana oğlumun bu resimlerini gösterdi.Çok kızdım ve kavga ettik. Sadece fotoğraf çekildiğini söyledi. çocuğuma iyi bakmaya çalışıyorum. Beslenmesine dikkat ediyorum ”dedi.

ÜLKE ESPRINTISI YAPMAK İÇİN FOTOĞRAFLARINI SÖYLER

Burak B.’nin şikayet ettiği M.A. Polis sorgusunda, diğer şüpheli Figen Ü. Çalışırken oğlunu kendisine bıraktığını belirterek, “Genelde ona evde bakıyorum. Figen, fotoğrafların çekildiği gün oğlunu bana bıraktı. O akşam kız arkadaşlarımla çıkıyordum. Figen’i arayarak Bostancı’ya giderdim. ” Ona gelip oğlunu oradan alması gerektiğini söyledim. Oturduğumuz yerde alkoldü. Yemek yerken alkol içtik. Şaka yapmak için elimde rakı ile fotoğraf çektik ama çocuğun ağzına dokunmadım. Bunu sosyal medyada kendi hesabımla paylaştım. “Çocuğa alkol vermedim. Figen resmi görünce bana tepki gösterdi. Pişman oldum ve bir daha böyle bir şey yapmadım.”

ÇOCUK ANNE TARAFINDAN KORUNMUŞTUR

Burak B.’nin şikayeti üzerine Figen Ü. ve MA ‘Çocuğun kasten yaralanması’ ve ‘Aile Hukukundan doğan yükümlülüğün ihlali suçlarından başlatılan soruşturma kapsamında İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından 1,5 yaşındaki BB’nin anneden alındığı öğrenildi “.