Galatasaray Kulübü’nde olağanüstü genel kurul yapılamaz. 1 Aralık’a kadar yasaklanan genel kurul toplantılarının kararı salgın nedeniyle 28 Şubat’a kadar uzatılacak. İstanbul Valiliğine bağlı dernekler tablosu; Galatasaray Yönetiminin yakında bildirimi göndermesi bekleniyor

Galatasaray Kulübü, Aralık ayında başvurduğu olağanüstü genel kurul toplantısını yapamayacak. 19-26 Aralık’ta olağanüstü seçimler için genel kurul toplantısı yapmak isteyen sarı-kırmızılılar, covid-19 salgını nedeniyle bunu yapamayacak. İçişleri Bakanlığı bünyesinde kurulan COVID-19 Bilimsel Danışma Kurulu, fiziki mesafeyi korumanın zor olacağı sivil toplum kuruluşları, meslek kuruluşları, birlik veya kooperatiflerin büyük ölçekli toplantılar düzenlememelerini ve toplantıları ertelemelerini önerdi. daha sonraki bir tarih. 1 Aralık 2020 olan bu tarihin 28 Şubat 2021’e kadar uzatılacağı öğrenildi.

Bu tarihe kadar genel kurulların toplanmasına izin verilmeyeceği, pandeminin gidişatına göre yeni bir karar alınacağı öğrenildi. Valilerin İçişleri Bakanlığından Galatasaray İdaresi’ne Dernekler Masası aracılığıyla bu bildirimi göndermesi ve kulübün resmi olarak açıklaması bekleniyor. Galatasaray’dan olağan kongre saati Mayıs 2021’dir.