Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin yaptığı açıklamaları eleştirerek, “Sessiz olun Ekrem Başkan! Yutmayın! Ayağa kalkın lütfen bir şeyler yapın. Çözümün paydaşı olun ”.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, İmamoğlu’nun önceki gün İstanbul’da 186 kişinin “bulaşıcı hastalık” nedeniyle hayatını kaybettiğini hatırlatarak bugünkü köşe yazısında şunları yazdı:

İstanbul’da enfeksiyon hastalıklarından ölenlerin sayısı bir günde 186 oldu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Uyuyamadım. Ben ne yaparım? Susadım mı Yutacak mıyım?

SUSMA EKREM BAŞKANI

Susmayın Ekrem Başkan! Yutmayınız! Kalk ve lütfen bir şeyler yap. Çözümün bir paydaşı olun. Artık şikayet edecek, şikayet edecek, endişelenme, üzüntü deme, “hiçbir şey yapamam” deme ve sadece mevcut korkunç resmi ortaya çıkaracak durumda değilsiniz.

TOPLU TAŞIMA ALABİLİRSİNİZ

Bir şeyler yapabilirsin. Mesela … Salgının yayılmasına olağanüstü katkı sağlayan bu toplu taşıma işine el atabilirsiniz. Metrobüs, otobüs sayısını artırabilirsiniz. Minibüsleri denetleyebilirsiniz.

Öyleyse ne bilmeliyim? Yapabileceğin şeyler var. En azından ben öyle düşünüyorum.