Article source:
WE Hellas

Mundial 2018: Οι όμιλοι και το πρόγραμμα αγώνων

Mundial 2018: Οι όμιλοι και το πρόγραμμα αγώνων

Στο Παγκόσμιο κύπελλο της Ρωσίας συμμετέχουν 32 ομάδες οι οποίες έχουν τοποθετηθεί σε οκτώ ομίλους των τεσσάρων ομάδων. Από κάθε όμιλο θα προκριθούν για την φάση των 16 οι πρώτες 2 ομάδες. Τα κριτήρια σε περίπτωση ισοβαθμίας είναι κατά σειρά: βαθμοί, διαφορά τερμάτων, καλύτερη επίθεση.

 

Οι όμιλοι του Mundial 2018

 

 

Mundial-2018-Group-A

Πρώτος όμιλος
1. Ρωσία
2. Σαουδική Αραβία
3. Αίγυπτος
4. Ουρουγουάη

 

1η αγωνιστική (14-15/06)
Ρωσία – Σαουδική Αραβία (18:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Αίγυπτος – Ουρουγουάη (15:00, Central Stadium, Εκατερίνμπουργκ)

 

2η αγωνιστική (19-20/06)
Ρωσία – Αίγυπτος (21:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Ουρουγουάη – Σαουδική Αραβία (18:00, Rostov Arena, Ροστόφ)

 

3η αγωνιστική (25/06)
Ουρουγουάη – Ρωσία (17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
Σαουδική Αραβία – Αίγυπτος (17:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)

 

Mundial-2018-Group-B

Δεύτερος όμιλος
1. Πορτογαλία
2. Ισπανία
3. Μαρόκο
4. Ιράν

 

1η αγωνιστική (15/06)
Μαρόκο – Ιράν (18:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Πορτογαλία – Ισπανία (21:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)

 

2η αγωνιστική (20/06)
Πορτογαλία – Μαρόκο (15:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Ιράν – Ισπανία (21:00, Kazan Arena, Καζάν)

 

3η αγωνιστική (25/06)
Ιράν – Πορτογαλία (21:00, Mordovia Arena, Σάρανσκ)
Ισπανία – Μαρόκο (21:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

 

Mundial-2018-Group-C

Τρίτος όμιλος
1. Γαλλία
2. Αυστραλία
3. Περού
4. Δανία

 

1η αγωνιστική (16/06)
Γαλλία – Αυστραλία (13:00, Kazan Arena, Καζάν)
Περού – Δανία (19:00, Mordovia Arena, Σάρανσκ)

 

2η αγωνιστική (21/06)
Δανία – Αυστραλία (15:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
Γαλλία – Περού (18:00, Central Stadium, Εκατερίνμπουργκ)

 

3η αγωνιστική (26/06)
Δανία – Γαλλία (17:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Αυστραλία – Περού (17:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)

 

Mundial-2018-Group-D

Τέταρτος όμιλος
1. Αργεντινή
2. Ισλανδία
3. Κροατία
4. Νιγηρία

 

1η αγωνιστική (16/06)
Αργεντινή – Ισλανδία (16:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)
Κροατία – Νιγηρία (22:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

 

2η αγωνιστική (21-22/06)
Αργεντινή – Κροατία (21:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)
Νιγηρία – Ισλανδία (18:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)

 

3η αγωνιστική (26/06)
Νιγηρία – Αργεντινή (21:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Ισλανδία – Κροατία (21:00, Rostov Arena, Ροστόφ)

 

Mundial-2018-Group-E

Πέμπτος όμιλος
1. Βραζιλία
2. Ελβετία
3. Κόστα Ρίκα
4. Σερβία

 

1η αγωνιστική (17/06)
Κόστα Ρίκα – Σερβία (15:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
Βραζιλία – Ελβετία (21:00, Rostov Arena, Ροστόφ)

 

2η αγωνιστική (22/06)
Βραζιλία – Κόστα Ρίκα (15:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Σερβία – Ελβετία (21:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

 

3η αγωνιστική (27/06)
Σερβία – Βραζιλία (21:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)
Ελβετία – Κόστα Ρίκα (21:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)

 

Mundial-2018-Group-F

Έκτος όμιλος
1. Γερμανία
2. Μεξικό
3. Σουηδία
4. Ν. Κορέα

 

1η αγωνιστική (17-18/06)
Γερμανία – Μεξικό (18:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Σουηδία – Ν. Κορέα (15:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)

 

2η αγωνιστική (23/06)
Ν. Κορέα – Μεξικό (18:00, Rostov Arena, Ροστόφ)
Γερμανία – Σουηδία (21:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)

 

3η αγωνιστική (27/06)
Ν. Κορέα – Γερμανία (17:00, Kazan Arena, Καζάν)
Μεξικό – Σουηδία (17:00, Central Stadium, Εκατερίνμπουργκ)

 

Mundial-2018-Group-G

Έβδομος όμιλος
1. Βέλγιο
2. Παναμάς
3. Τυνησία
4. Αγγλία

 

1η αγωνιστική (18/06)
Βέλγιο – Παναμάς (18:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)
Τυνησία – Αγγλία (21:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)

 

2η αγωνιστική (23-24/06)
Βέλγιο – Τυνησία (15:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)
Αγγλία – Παναμάς (15:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)

 

3η αγωνιστική (28/06)
Αγγλία – Βέλγιο (21:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
Παναμάς – Τυνησία (21:00, Mordovia Arena, Σάρανσκ)

 

Mundial-2018-Group-H

Όγδοος όμιλος
1. Πολωνία
2. Σενεγάλη
3. Κολομβία
4. Ιαπωνία

 

1η αγωνιστική (19/06)

Κολομβία – Ιαπωνία (15:00, Mordovia Arena, Σάρανσκ)

Πολωνία – Σενεγάλη (18:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)

 

2η αγωνιστική (24/06)
Ιαπωνία – Σενεγάλη (18:00, Central Stadium, Εκατερίνμπουργκ)
Πολωνία – Κολομβία (21:00, Kazan Arena, Καζάν)

 

3η αγωνιστική (28/06)
Ιαπωνία – Πολωνία (17:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)
Σενεγάλη – Κολομβία (17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)


Visit the source site to read the full article



Users online: 110
Friendly sites

About PES News / Articles deletion Add your RSS to feeds of PES News Banner exchange Privacy Policy Contact